"Közlekedési verseny"

2022. április 7-én megrendezésre került a Középiskolai Közlekedésbiztonsági verseny megyei döntője. A megye 8 rendőrkapitánysága által kijelölt iskoláiból 3-3 diák képviseltette magát.

A versenyen 3 kategóriában mérhettük össze tudásunkat: kerékpár, segédmotoros kerékpár, személygépkocsi.

A köszöntés és a versenyszabályok ismertetése után egy Kresz-teszttel kezdtünk, ahol mindenkinek a saját kategóriájának megfelelő feladatokat oldhatott meg. Ezek után megrendezésre kerültek az ügyességi versenyek, ahol mindenki saját közlekedési eszközével teljesítette a kijelölt feladatokat.

Az ügyességi feladatok után következett az eredményhirdetés. Bár helyezést nem értünk el, de sok élménnyel gazdagodtunk és megtapasztalhattuk az utakon való helyes közlekedést.

Felkészítőink: Orosz Mihály tanárúr és Dékányné Leelőssy Anikó rendőrfőtörzsőrmester. Köszönjük nekik a felkészítést és a támogatást. Résztvevő tanulók: Soós Viola Anna kerékpár, Nagy Zsanett segédmotoros kerékpár, Nagy Cintia Anna személygépkocsi.

A verseny után a részvételért mindenki kapott egy ebédjegyet, melyet a Gyulai Hambibárba válthattunk be.

Soós Viola Anna
12. C osztályos tanuló