Tanulmányi úton Szabadkán

Iskolánkból az EACEA „Network of Towns” programja keretében „Az Európai Unió Alapjogi Chartája 2000-ben és napjainkban" című pályázat keretében négy tizedikes diák és Szőke Imre Csaba szaktanár vehetett részt egy rövid tanulmányi kiránduláson 2022. május 21-22.-én, Szabadkán.

A helyi szervezőkön kívül még Budapestről és Barcsról érkeztek iskolák és szervezetek képviselői. Az első napon workshop keretében mindenki bemutatta, miként oktatja, tanítja a holokauszt témáját.

Ezután szabadkai városnézésen vettünk részt, ahol megcsodáltuk ennek a valaha magyar többségű városnak a történelmi, kulturális, építészeti emlékeit. Este a szállásunk a Palicsi-tó mellett volt gyönyörű környezetben. Másnap a tó történelemi, idegenforgalmi múltjával és jelenével ismerkedtünk vendéglátók közreműködésével, majd a felújított szabadkai zsinagógát tekintettük meg, ahol éppen egy koncert volt.

Ezután a közeli Hajdújáráson, egy helyi étteremben a délvidéki konyha különlegességeivel ismerkedtünk meg.

Szőke Imre Csaba
szaktanár