Adys csillag születik

Középiskolánk immár harmadik alkalommal rendezte meg a Hortobágyi Istvánné tanárnő által 2012-ben életre hívott Adys Csillag születik tehetségkutató versenyt. Bármilyen, színpadon néhány perc alatt előadható produkcióval lehetett jelentkezni. Az előkészületeket, a szervezést Szűcs Kinga tanárnő irányította. Az eseményre február 26-án került sor a Bartók Béla Művelődési Központ nagytermében.

Az alaphangulatot Kovács Kinga zsűritag gyönyörű éneke teremtette meg. Ezt követően dr. Kovács József országgyűlési képviselő köszöntötte a résztvevőket, elismerően szólva Sarkad kulturális életéről. Tóth Edit tankerületi igazgató és Zámori Ida intézményvezető meleghangú köszöntője, biztató szavai után kezdetét vette a verseny, melyet műsorvezetőként Szlávikné Mári Zsuzsanna tanárnő "egyengetett".

Bár a műsorszámok jórészt könnyűzenei dalok voltak, a repertoárt tarkította humoros jelenet és zenei kísérettel - nem is akárhogyan - alátámasztott homokrajz is. A jelenlegi és korábbi diákjainkból "verbuválódott" zsűri - élén Bende Róbert polgármester úrral - szüntelenül munkálkodott. Produkciójuk után szóban is értékelte a fellépőket. Elmondta erényeiket, hibáikat, útmutatást adva a jövőre nézve.

Az utolsó műsorszámot követően a zsűri visszavonult döntéshozatalra. Ezalatt a közönséget a biharugrai mazsorett csoport és a 13. B Némafilm-bemutatója szórakoztatta.

Jómagam nem teljesen azt láttam, hallottam a színfalak mögött, amit a nagyérdemű. A függöny keskeny nyílásán kukucskálva új műsorszámok keltek életre. A közönség, a zsűri tagjainak arckifejezései, annak változásai sokmindenről árulkodtak. Szerencsére főként arról, hogy jól szórakoztak.

A zsűri végül az alábbi döntést hozta:

1. Fazekas Péter Efraim, Karkus Tamás, Rácz Zoltán
  2. Karkus Tamás, Molnár Krisztián
  3. Fazekas Péter Efraim

Közönségdíjas lett: Karkus Tamás, Rácz Zoltán

Szponzoraink jóvoltából diákjaink értékes ajándékokkal térhettek haza.

Támogatóink voltak:

• KLIK - Sarkadi tankerület