Ildikó - Sarkad Város Oktatásáért

Augusztus 20-án a városi ünnepségen éppen azzal a gyermeki mosollyal arcán (kezében a kitüntetéssel) ment vissza a helyére, mint 25-30 évvel korábban, ha 5-öst kapott az ellenőrzőjébe.

Annak idején - amikor tanítottam őt - néhány száz alkalommal biztosan láttam ezt a mosolyt. Ildikó semmit nem változott. Számomra ugyanaz a kedves, szerény, szép és okos lány maradt, aki volt. Csak éppen már nem ő a tanítvány, hanem ő tanít másokat - matematikára. Nem is akárhogyan. Nyíltan, elfogadóan, szeretetteljes légkörben. Mindenkire odafigyel. A közelmúltban két diákja is (Seres Ákos és Gurzó Dávid) kiemelkedő eredményeket ért el különböző matematika versenyeken.

Büszke vagyok erre a lányra. Szerencsésnek mondhatom magam, mert 6 esztendőn át taníthattam. Boldogsággal tölt el, hogy évek óta munkatársak vagyunk. Bevallom, lopva sokat tanulok tőle. Nem matematikát... Bölcsességet, emberséget, tisztességet. Szeretek a "tanítványa" lenni.