Ballagás a kollégiumban

Április 27-én koradélutántól nagy sürgés-forgás volt a kollégiumban. Az épületet kellett díszbe öltöztetniük a gyerekeknek, hiszen végzős kollégiumi társaik ballagására készültünk. Szaporodtak a gallyak, virágok, hamarosan orgonaillat töltötte be a folyosókat. Elkészült a „mű”. Igazán szép lett. Mint ahogyan a diákok is szépek lettek, ünneplőbe öltöztek, és – azt hiszem – a lelkük is ünneplőbe öltözött.

A ballagók utoljára sétáltak végig második otthonuk folyosóin, járták körbe a szobákat, majd S. Nagy Péter tanár úr dalával kezdetét vette az ünnepség. Nagy Ferenc gondolatai után Balogh Endre tanár úr felolvasta Klimaj Tamásné Vali néni üzenetét. Ezután Máté Boglárka búcsúzott el a végzősöktől, majd Tar Beatrix örvendeztette meg énekével az ünneplőket. A „vén” diákok képviseletében Patkás Dóra búcsúzott a kollégiumtól, diáktársaitól, a nevelőktől. S. Nagy Péter tanár úr éneke után a ballagókról írt vicces versikéket olvasták fel a nevelők – mosolyt csalva a hallgatóság arcára. A „mosolycsalogatás” később is folytatódott, amikor a Balogh Endre tanár úr által készített kisfilm került levetítésre, melynek „főszereplői” a végzősök voltak.

A „mozi” után a kollégium szépen gondozott kertjében megvendégeléssel fejeződött be a ballagási ünnepség.