Élet, sikerek és eredmények a középiskolában

Hortobágyi Istvánné intézményvezető-helyettes asszonnyal, középiskolánk jelenlegi, megbízott vezetőjével beszélgettünk az intézményben folyó munkáról, eredményekről, sikerekről.

Nem kis büszkeséggel számolt be arról, hogy szép számmal vannak olyan diákjaink, akik megállják helyüket a különböző szintű (kistérségi, megyei, országos) versenyeken, rendezvényeken. Jeleskednek a tanulásban, a sportban.

A közelmúlt eredményeit szedtük csokorba – a teljesség igénye nélkül:

Az Implom József Helyesírási Verseny megyei döntőjében Tar Beatrix a középmezőnyben, míg Palásti Tünde a 2. helyen végzett.

Felkészítőjük: Szlávikné Mári Zsuzsanna tanárnő

Szabó Kata Az Év Hangja a Sarkadi Kistérségben Szavalóverseny 3. helyezettje lett, a Lovas Endre Emlékversenyt pedig megnyerte.

Felkészítője: Szlávikné Mári Zsuzsanna tanárnő.

Az Országos Savaria Történelemverseny megyei döntőjében Móricz Ádám 7., Szűcs Krisztina 8. helyezést ért el.

Felkészítőjük: Szűcs Kinga tanárnő.

A Régen volt? – Hol is volt? történelmi versenyben résztvevő csapatunk a dél-alföldi forduló megnyerése után az országos döntőben az előkelő 4. helyen végzett – budapesti, győri, pécsi, nagyváradi középiskolákat megelőzve. A csapat tagjai: Baracsi Annamária, Szatmári Ágnes, Gurzó Dávid.

Felkészítőjük: Szőke Imre Csaba tanár úr.

A Sziporka Matematikaverseny országos döntőjében  Gurzó Dávid 3. helyen végzett.

Felkészítője: Pappné Tóth Ildikó tanárnő.

Szél Tímea a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium által meghirdetett Az Erkel Vegyésze kémiaversenyen 3. helyezést ért el.

Diákjaink gyakran résztvevői különböző sportrendezvényeknek.

Röplabdázó lányaink és focizó fiaink a Diákolimpián a megyei döntőben 3. helyezést értek el, az atlétikai csapat és a focista lányok pedig 4.–ek lettek.

A Honvédelmi kötelék elnevezésű megmérettetés egyik különdíjasa lett iskolánk csapata.

A sportolók felkészítői: Czoldán Csilla, Orosz Mihály, Kertes István.

A tanév legkiemelkedőbb sikerét röplabdázó fiaink produkálták. A megyei verseny megnyerését követően a Debrecenben megrendezésre kerülő országos döntőben csodálatos küzdelemben 2. helyezést értek el.

Felkészítőjük Orosz Mihály tanár úr.

Hortobágyi Istvánné örömmel számolt be az előző tanév nyelvi sikereiről is.

Elmondta, hogy 20 tanulónk tett középfokú, 7 tanulónk pedig felsőfokú nyelvvizsgát.

A 10.C (két tanítási nyelvű osztály) országos célnyelvi mérésen vett részt, ahol a diákok 87 %-a 60 % fölötti teljesítményt nyújtott. (A mérés szintje középfokú nyelvvizsgának felel meg.)

Hasznos, szórakoztató programokon is rendszeresen részt vesznek tanulóink.

Például a pályaválasztást, továbbtanulást segítő egyetemlátogatásokon, a komolyzenét közelebb hozó Operakalandon, vagy a Parlamenti különórán.

Az Országházban komoly felkészülést igénylő Demokráciajátékban is sikerrel szerepelt iskolánk csapata.

A néhány évvel ezelőtt életre hívott Ady-s csillag születik egyik fontos célja a szunnyadó tehetségek „felébresztése” volt.

Ez sikerült is. Azóta egyre többen mernek énekelni, zenélni,  színpadra állni.

Tavaly az EDÜ-n az iskola tanulóiból alakult zenekar 2. helyezést ért el.

Színjátszóink is a „világot jelentő deszkákra léptek” óvodákban, iskolában, de még a gyulai Várban is. A Színház az egész világ program keretében diákjaink színészekkel találkozhattak és színházi előadásokon is részt vehettek.