Gólyaavató

Szeptemberben a kollégium új gólyalakói estek át a gólyaavatónak nevezett szertartáson, októberben pedig a középiskola minden új tanulója bizonyította, hogy immár „teljes jogú tagja” az intézmény diákközösségének.

Hogyan lehetett eddig eljutni?

Ebből néhány ízelítő. El kellett sajátítani az „újságontáncolás” fortélyait, a hintőporozás (lisztezés), léggömbborotválós változatát. Dallamosan kellett énekelni, okosan válaszolni kérdésekre, miközben a rántottakészítés alapvető mozdulatait (a tojás felütése) is gyakorolták. Természetesen „savanyú pofa nélkül” kellett mindezeket végrehajtani. Kivételt csupán a citromlé-jégkocka „támogatásával” előadott nyelvtörők képeztek.

Végezetül le kellett tenniük a nagy esküt a végzősök tiszteletére, dicsőítésére, örömére.