Hálaadás

Már több éve hagyomány középiskolánkban, hogy a két tanítási nyelvű osztályok hálaadási ünnepséget rendeznek.

A tanulók csapatokba szerveződnek, és különböző területeken összemérik tudásukat. Az idén az intézményünk által általános iskolások számára meghirdetett országismereti vetélkedő győztes dobozi csapatának tagjai is meghívást kaptak az eseményre.

A játékos feladatok megoldására – tekintettel a 136 fős létszámra - a tornateremben került sor. A gyerekeknek előzetesen térbeli pulykát kellett készíteniük, melyeknek a megkeresése volt az első feladat. Ezt kvíz, majd nyelvtörő (angolul) követte. Jól szórakoztak a diákok a „süketelés” során is. Cetlis kívánságokból még négy plakát is készült a délután folyamán.

A hálaadási vacsorát iskolánk ebédlőjében fogyasztották el a fiatalok és tanáraik. A „házigazda” 11.C szolgálta fel a sült pulykacombot párolt zöldséggel és burgonyával. A házigazdák jóvoltából még sok-sok otthon készült sütemény is az asztalra került.

Az alábbi eredmény született:

1. 10.C

2. 9.C