Ady- Hét 2018

2018. november 19-22.

Régóta szép hagyomány iskolánkban a novemberi Ady-hét. A gimnázium diákönkormányzata által szervezett programon a gimnázium diákjai és a szakképző iskola közösen vettek részt. Gerebenics Róbert tanár úr vezetésével élményekben gazdag Ady-hetet élhettünk meg.

A kampányolásból a 12. C osztály került ki győztesen, így az ő képviselőik, Nemes Gabriella és Bálint Sándor irányíthatták az eseményeket, mint diákigazgatók.

A megnyitón Sárközi Anna intézményvezető asszonytól átvehették az iskola kulcsát. Dr. Mokán István polgármester úr is köszöntötte a fiatalokat, és sportfelszereléseket, pendrájvokat, jutalomkönyveket adott át a gimnázium diákságának. Az osztályok képviselői egy-egy szál virágot helyeztek el Ady Endre szobránál.

A programok a műveltség, a játékosság és a sport köré csoportosultak. Az Implom József Helyesírási Verseny iskolai fordulójában a legjobb helyesírókat kerestük. Az első Tokai Eszter (12. C), a második Szőke Fanni (9. C), a harmadik Molnár Zsanett (9. C) lett.

A versmondó versenyen általános és középiskolás tanulók mondtak verseket a gimnázium konferenciatermében. A fiatalabbaknál Petri Dominika lett az első, Kónya Márió a második, a harmadik helyen pedig Barkóczi Vivien és Kotolák Panna osztozott. A középiskolás kategóriában Kónya Árpád, Molnár Zsanett, Soós Viola Anna lett a sorrend.

A just dance versenyt kiváló teljesítménnyel Sajti Vivien (9. A) nyerte meg Nemes Gabriella (12. C) és Szőke Fanni (9. C) előtt.

A CS 1.6 számítógépes versenyen érthető okok miatt csak fiúk vettek részt. A másfél órás lövöldözésből Nemes Erik került ki győztesen, a második Tóth Attila, a harmadik pedig Kajtor Arnold lett.

15-20 fiatal vette a bátorságot, hogy ellátogasson a horrorpartira. A páros versenyben az alábbi eredmény született.

I.                   Pribék Barbara – Fodor Menta

II.                Hőgyes Ottó – Gonda Lajos

III.             Kónya Árpád – Adorján Kitti Laura.

Különdíjas lett: Alisha – Adamik Csilla.

A szabaduló szoba igen népszerű programnak bizonyult. A jó hangulatú verseny győztese a Varga Dévald – Sebestény István páros lett. A második helyen Nagy Boglárka – Várdai Kitti, a harmadik pedig Csonki Napsugár - Szabó Bianka végzett.

Az asztalitenisz lányokat és fiúkat is csábított. Az alábbi eredmények születtek:
Lányok:

1.      Pánya Laura

2.      Tisza Nikolett

3.      Balogh Petra

Fiúk:

1.      Kiss Marcell

2.      Farsang Balázs

3.      Gonda Lajos

A Call of Duty 2. számítógépes verseny végső kimenetele a következő módon alakult.

1.      Széplaki Ádám

2.      Klimó Zoltán

3.      Száva László

Az országismereti vetélkedő izgalmas versengést hozott. 7-8. osztályos tanulók 3 fős csapatai mérték össze tudásukat. A környező települések iskoláiból is érkeztek diákok. Több helyszínen folytak a küzdelmek. Változatos, érdekes feladatokat kellett megoldaniuk a gyerekeknek. Eredmények:

7. osztályosok

I. Arany kopók (Gyulai út)

II. Kemény csajok (Gyulai út)

III. Láncos kutyák (Méhkerék)

8. osztályosok

I. Neon pávák (Kossuth u.)

II. Bölcsek kövei (Gyulai út)

III. Orange juice (Méhkerék)

A szurkolóktól hangos sportcsarnok még délutánra sem csendesedett le. Ekkor került sor vegyes csapatokat felvonultató házi röplabdabajnokságra. Az eredmények:

I.                   Szétcsapat (11. C)

II.                5996368147523 (12. C)

III.             Ánánász (12. C)

Az Ady-hét legjobb napja, a csütörtök, tanítás nélkül telt. Az osztályok közötti vetélkedőn érdekes, élvezetes feladatokat kellett megoldaniuk a tanulóknak. A zsűrinek is volt munkája bőven. Végül a 12. C került ki győztesen, második a 9. A, harmadik a 11. C lett.

A legnagyobb várakozás az osztályok bemutatkozó műsorát előzte meg. Erre általában lelkesen szoktak készülni a fiatalok. Elsősorban móka, vidámság jellemezte a produkciókat. A zsűrinek nem volt könnyű dolga. Végül az alábbi döntést hozta:

1-      12. A

2-      9. C és 11. C (megosztva)

3-      12. C

A záró gálán került sor az eredmények kihírdetésére, a díjak átadására. Középiskolánk tantestülete ebben az évben is döntött arról, hogy ki az a végzős diák, aki kiemelkedő közösségi munkájáért és tanulmányi eredményéért leginkább megérdemli az Ady-díjat. Ebben a tanévben két diákot, Nemes Gabriella és Kovács Dávid 12. C osztályos tanulókat javasolta a tantestület a díjra. Sárközi Anna intézményvezető asszony méltatta a fiatalokat, majd átadta nekik az elismerő oklevelet, jutalomkönyveket.

Az intézmény jelképes kulcsának visszaadásakor Sárközi Anna köszönetet mondott Nemes Gabriellának és Bálint Sándornak, amiért vezetésükkel emlékezetes, tartalmas Ady-héttel ajándékozták meg iskolánk közösségét diákjaink.

Az esti Ady-bálra a fiatalok többsége szépen felöltözött, hiszen szavazni lehetett a Bálkirály és a Bálkirálynő személyére. A cím birtokosa Zsákai János, illetve Sárosi Vanessza lett. A táncparkett ördöge viszont a tanári karból került ki Orosz Mihály tanár úr személyében.

Köszönetet mondunk Dr. Mokán István polgármester úrnak, akinek támogatásával, közreműködésével sikerült megrendezni az Ady-bált.