Édes anyanyelvünk

2019. április 12-én került megrendezésre az "Édes anyanyelvünk" verseny megyei fordulója Békéscsabán. Iskolánkat Tokai Eszter 12. C. osztályos tanuló képviselte a neves versenyen. A diákoknak egy nyelvtani, nyelvhelyességi feladatlapot kellett kitölteniük, majd sor került a verseny szóbeli részére is. A versenyzőknek 3 téma közül lehetett választani a szóbeli fordulón. A választott témát 3 percben kellett kifejteniük a megadott műfajban. Eszter a "Színház az egész világ" című témát választotta. A sikeres előadást követően ismertette a zsűri az eredményt. Eszter a 2. helyezést érte el a versenyen, így továbbjutott a Sátoraljaújhelyen megrendezendő Kárpát-medencei döntőre. Tokai Esztert Deák-Nagy Ilona tanárnő készítette fel a megmérettetésre. A szép eredményhez gratulálunk és sok sikert kívánunk a döntőhöz.