Ady-hét 2019 - 3. nap (szerda)

A 2019-es Ady hét harmadnapján került sor a minden évben megrendezett Ady-kupára, ahol négy gimnázium, az Ady Endre – Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium, a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Kollégium, a Nicolae Bălcescu Román Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, valamint a Karácsonyi János Katolikus Gimnázium lány és fiú röplabdacsapatai versenghettek egymással. A küzdelmek többnyire szorosak voltak, a diákok számára rendkívül izgalmas esemény volt.

Délután kettő órától vette kezdetét a nap összes többi hátralévő programja. A 12. C osztály Just Dance táncversenye a gimnázium természettudományi termében zajlott. Ezalatt a 12.A osztály által szervezett csocsóverseny folyt a büfé előtti aulában. Ezek mellett az Ady-kupa végeztével asztalitenisz versenyen vehettek részt a diákok a tornateremben, melyet a 9. A osztály szervezett. A szakgimnázium 12. A osztálytermében zajlott a rendkívül érdekes robotváltó program.

Szőke Fanni, Törzsök Vivien
10.C osztály