III. Nemes Tihamér TIT TELC Idegennyelvi verseny

2022. március 9-én több osztálytársaimmal együtt lehetőségem volt részt venni a III. Nemes Tihamér TIT TELC Idegennyelvi versenyen. Felkészítőink és kísérőink Mede Olga és Csányi Renáta tanárnők voltak.

A haladó angolos csoportból hatan jelentkeztünk a versenyre. Nyelvvizsga feladatokat kellett digitális formában megoldanunk (olvasott szöveg értése, nyelvhelyesség, hallott szöveg értése). Összesen 63 diák vett részt a versenyen, és ebből a 20 legjobb eredményt elérők juthattak a következő fordulóba.

Nagy örömömre 2022. március 24-én e-mailben értesítettek, hogy továbbjutottam a verseny döntőjébe, ahol a versenyzőknek szóban kellett számot adniuk ismereteikről.

2022. március 30-án a helyszínre érkezve meglepetten tapasztaltam, hogy én voltam az egyetlen lánydöntős. A verseny során párokba állítva oldottuk meg a feladatokat. Teljesen nyelvvizsga alapú volt minden feladvány. Bár az első hat helyezett között az én nevem nem szerepelt, de élményeket és tapasztalatot szerezhettem a verseny által.

Szőke Fanni Anna
12/C osztályos tanuló