Kollégiumi ballagás

Április 27-én délután a kollégiumban kollégiumi ballagás keretében búcsúztunk el végzős diákjainktól.

A virágok és a batyuk átadása után a ballagók végigjárták a szobákat, majd megérkeztek az ünnepség helyszínére. Elsőként Bertalanné Bujdosó Tünde nevelőtanár egy verssel köszöntötte az ünnepelteket, majd Sárközi Anna intézményvezető beszélt az itt töltött évekről, és a jövőjükre vonatkozó tanácsokkal látta el a fiatalokat.

Balogh Endre tanár úr a ballagási szokásokat elevenítette fel, és hangsúlyozta az ünnep fontosságát. Az alsóbb évfolyamosok nevében Szabó Roxána és Szabó Máté vett búcsút a ballagóktól, felemlegetve róluk egy-egy történetet. A végzősök nevében Opra Tamás köszönt el a kollégium közösségétől. Ezután az „öreg” diákokról a nevelőtanárok által írt vicces (sokat mondó) versikék hangzottak el- az érintettek és a közönség nagy örömére.

Végezetül a múltat idéző sok-sok kivetített (többnyire megnevettető) fényképet tekintettünk meg, mintegy felelevenítve az előző évek élményeit.

Ezután süteményt, üdítőt fogyaszthattunk, majd jó hangulatú beszélgetéssel zárult az este.

Nagy Ferenc,
Kollégiumi nevelőtanár