Alapítás; A felcseperedés évei

Alapítás

Már 1952-ben felvetődött a gimnázium létesítésének gondolata. A járás nagy területű Okány, Kötegyán, Sarkadkeresztúr, Zsadány, Biharugra, Méhkerék, Újszalonta, Geszt, Mezőgyán, Nagygyanté;  a területről a gimnáziumba jelentkezők száma évről-évre nőni fog; a község gimnáziumával a járás művelődési központja is lenne - ezek a szempontok a gondolatot tetté érlelték. A községi Párt, a Cukorgyár, a Földműves Szövetkezet, a Posta, a Gépállomás és a járási DISZ szervezet kérésére az Oktatásügyi Minisztérium 1953-ban engedélyezte a gimnázium létrejöttét. A gimnázium hivatalos neve: ÁLLAMI ÁLTALÁNOS GIMNÁZIUM SARKAD.

A megye oktatási osztálya a gimnázium igazgatójául Puskás Albertet nevezte ki és bízta meg a tanév előkészítésével.

1953 - 1962 A felcseperedés évei

A tanulócsoportok száma kettõvel nőtt (egy nappali és egy levelező). A járási tanács végrehajtó bizottsága az iskola megnövekedett tanulócsoport-száma miatt Csausz Vilmost 1954. szeptember 1-i hatállyal kinevezte a gimnázium igazgatóhelyettesének. A beiskolázott általános gimnázium négyéves levelezõ tagozatának vezetésére Csausz Vilmos kapott megyei megbízást.

Az I. osztály terme az épület bal oldali, udvarra néző terme lett (Kastély utcára néző ablakokkal).

kategória: