Gólyatábor

Augusztus 24-én városunk középiskoláinak kedvenc madarai, a ,,gólyák” fészkelték be magukat a kollégium épületében. Ismerkedtek a fiókaléttel, hogy a szárnybontogatás szépséges küzdelmein keresztül elsajátítsák a kötelékben repülés tudományt. Eme nemes cél elérésében lelkes segítséget kaptak a végzős diákoktól, akik nagy szeretettel – fárad(t)ságot nem kímélve – vetették bele magukat a feladatba.

Az ebéd utáni rövid bemutatkozást követően az ifjoncok azonnal kaptak hideget – meleget egyaránt. A meleget a tűzoltóság által mesterségesen szított tűz formájában (ezt nekik kellett eloltaniuk védőöltözékben, poroltóval), a hideget pedig a tűzcsapból ömlő vízsugár formájában. Szerencsére a napsugár gyorsan megszárította őket.

Ezek után 3 órás városi kalandtúra tette próbára fizikumukat. Vígaszt adott számukra, hogy szép helyeken jártak, és új ismereteket is szerezhettek. A szalonnasütés után S. Nagy Péter és Pásztor Jácint közös zenés estjét hallgathatták meg a kollégium udvarán.

Gólyatábor a sarkadi gimnáziumban

Az Ady Endre-Bay Zoltán Gimnázium és Kollégium ebben az évben is megszervezte a gólyatábort augusztus 26-28. között, amin a szakgimnázium diákjai is részt vettek.

A ,,gólyanevelő” végzős diákok nagy szeretettel fogadták a kisgólyákat. A sarkadi tűzoltók bemutatójuk során a ,,vízágyúk” bevetésével megmutatták az ifjoncoknak, hogy nem csupán oltásra, hanem hűtésre is kiválóan alkalmas a víz.

Gólyatábor

Szeptember 28-án a város középiskoláinak kedvelt madarai, a „gólyák (összesen 35-en) fészkelték be magukat a kollégium épületébe, hogy a fiókalét, a szárnybontogatás szépséges küzdelmein keresztül megkezdjék elsajátítani a kötelékben repülés tudományát. Eme nemes célkitűzés megvalósításában lelkes, hathatós segítséget kaptak a végzős diákoktól, akik nagy szeretettel – fárad(t)ságot nem kímélve – vetették bele magukat a feladatba.

Feliratkozás Gólyatábor csatornájára