1976 - 1987 Postaforgalmi szakképzés

A mezőgazdasági szakképzés objektív feltételei a korábbi években egyre javultak, mintaszerű gyakorlatkert alakult ki, szerény, de elegendő gépparkkal. Ugyanakkor a végzettek elhelyezkedése és a nehezedő beiskolázás az iskolavezetésnek nagy gondot jelentett, ezért is döntöttek profilváltás mellett. De milyen legyen ez a váltás? "Ugyanakkor történt, - emlékszik vissza 1999 elején Vass András nyugalmazott igazgatóhelyettes - hogy 1975-ben Csávási Sándor, Sarkadról elszármazott ismerősöm megkeresett és javasolta, hogy a településen létesítsünk postaforgalmi szakközépiskolát. Ő ebben az időben a Postaigazgatóság műszaki szakoktatásán dolgozott. Javaslatára felkerestük a gimnázium akkori igazgatóját, valamint a Szegedi Postaigazgatóságot. Mindkét helyen megértésre és támogatásra talált az elképzelés, melyből a következő tanévben valóság lett. Így 1976. szeptember elsején indítottuk az első osztályt 38 fővel. A szakmai tárgyak oktatását négy óraadó postás dolgozóval oldottuk meg. Békéscsabáról Békeffy István és Kotroczó Dezső járt át, Sarkadról Tóth Gáborné és jómagam tanítottuk az első osztályosokat a szakmai ismeretekre."

kategória: